Zakres prac

To Ty decydujesz jaki zakres prac ma obejmować renowacja Twojego samochodu ale zawsze służymy wiedzą i doświadczeniem by wspólnie stworzyć pojazd najwyższej jakości. Specjalizujemy się w renowacjach kompleksowych, jednak zajmujemy się również standardowym serwisem zabytkowych pojazdów i podejmiemy się każdego nawet najmniejszego zadania w celu wyleczenia Twojego wozu. Na specjalne zlecenie pomagamy w wyborze i kupnie samochodu do renowacji i wyszukujemy je na całym świecie.

 

PRACE BLACHARSKIE
W każdym, nawet najbardziej zniszczonym pojeździe dostrzeżemy zagubiony potencjał, który ciężką pracą wydobędziemy na zewnątrz. Nie straszne nam przypadki w stanie nawet agonalnym które całe swoje dotychczasowe życie przestały w stodole lub do połowy w ziemi. Zarówno blacharka jak i lakierowanie to etapy renowacji od których przede wszystkim zależy cały końcowy efekt. W końcu Twój samochód ma nie tylko dobrze się prowadzić i brzmieć, ale przede wszystkim wyglądać tak samo idealnie przez długi czas.

LAKIEROWANIE


Wbrew pozorom sam proces lakierowania końcową warstwą dekoracyjną nie ma największego znaczenia. Dla zachowania długotrwałej nieskazitelności lakieru najważniejsza jest technologia przygotowania powierzchni przed lakierowaniem, umiejętności lakiernika który przeprowadza ten proces, oraz odpowiedni dobór i jakość używanych materiałów lakierniczych: gruntów epoksydowych, szpachlówek, izolatorów i podkładów akrylowych. Dopiero połączenie tych wszystkich rzeczy daje nam wolną od wad i zawsze idealną lakierniczą powłokę ochronno-dekoracyjną.

MECHANIKA
W naszych samochodach nie wystarczy podłączyć komputera który wykaże w którym miejscu tkwi usterka czy defekt. Klasyczna, czysta mechanika wymaga specjalnego podejścia i masy wiedzy. Odbudowujemy zawieszenie, remontujemy silniki od podstaw i zajmujemy się regeneracją i regulacją gaźników, układów hamulcowych i kierowniczych. Nie straszne nam nietypowe wyzwania np. swapy silnika na taki, który nigdy nie był dostępny w danym modelu i roczniku. Używamy części oryginalnych, dostarczonych od najlepszych producentów, lub zrobionych na zamówienie. Każdy samochód jest testowany aby oddać Ci w pełni sprawny wóz gotowy do trasy.

MODYFIKACJE
Chociaż w dziedzinie motoryzacji jesteśmy ortodoksami i wyznajemy prawo świętości zamysłu producenta i numeru vin, to szanujemy wizje właścicieli co do ich własnego pojazdu. Podejmujemy się niecodziennych modyfikacji silnika i swapów na większy motor, niekoniecznie taki który był dostępny w danym modelu. Jeżeli pragniesz doposażyć swojego klasyka, posiadać potężne v8 na dwóch gaźnikach, albo nowoczesny motor z toną elektroniki – nie ma sprawy.

TAPICERKA
Nowe poszycia foteli czy boczków? Nie ma sprawy. Zajmujemy się renowacją  i montażem tapicerek, wykładzin, podsufitek i dachów cabrio. Renowację tapicerską polecamy z użyciem oryginalnych materiałów lub w miarę dostępności firmowych zamienników z identycznym wzorem i fakturą co oryginał.

ELEKTRYKA
Wprawdzie w większości naszych samochodów elektryki jak na lekarstwo, jednak wyższe serie niektórych marek potrafiły być bardziej zaawansowane niż niejeden dzisiejszy wóz – wystarczy zerknąć choćby na Mercedesa w116 czy inne modele tej klasy. Również nietypowe swapy silników czy automatycznych skrzyń biegów wymagają dużej wiedzy w tym temacie. Specjalizujemy się w rekonstrukcji wiązek elektrycznych, również od zera, na podstawie starych fabrycznych schematów.

Facebook